" />
Overblog
Edit post Follow this blog Administration + Create my blog

Prisiminimų puslapiai "Žeme skrydžio, klaidų ir svajonių, Tu tokia artima ir sava, Nuvilnijus kalneliais ir kloniais, Tu - skambėt nenustojus daina!" Ištikimiausius skaitytojus taip pat kvieciu apsilankyti svetaineje "Rugpjucio aidas (Echo of August)"

21 Sep

Pasitikrinimas

Published by Adomas Alksnis  - Categories:  #pasitikrinimas, #Obeliai, #mokytojas

 

 

 

 

 

 

 

1974.09.22., sekmadienis

   

   Retokai, retokai mes su tavim, dienorašti, pradėjom susitikinėti! O pasakyti turiu tau daug ką.

   Rytoj vėl prasideda kupina skubėjimo, rūpesčių savaitė. Štai jau praėjo trys pirmosios darbo savaitės, o viduje tarytum kažkas klausia: „Na kaip? Ar nenusivylei? Ar apie tai svajojai?“

  Ne, nusivilti nenusivyliau. Tik jau aiškiai supratau, kas mane atvedė į šitą profesiją, kas padėjo nugalėti visokius girdėtus gąsdinimus, kas mane atvedė čionai, į šį apleistą užkampį. Tai yra meilė. Meilė vaikams. Štai diena be jų, ir jau vėl laukiu susitikimo su tomis smalsiomis, atviromis džiaugsmui ir liūdesiui akimis.

   Ar tokį save norėjau matyti prieš klasę? Ne visai. Reikia daugiau iš savęs reikalauti, daugiau kontroliuoti kiekvieną savo judesį ir kiekvieną žodį. Reikia detaliau apgalvoti pamokos vedimo eigą, aiškiau, tiksliau, sklandžiau formuluoti naujas sąvokas, aiškinant medžiagą, įvairiomis priemonėmis aktyvinti mokinių mąstymą. Ir dar labai trūksta tvarkingumo rašant lentoje, darant piešinius ar brėžinius. Kartais perdaug laiko sugaištu apklausai, nelabai produktyviai ją išnaudoju. Stengtis klausimus suformuluoti aiškiau, paprasčiau.

  Drausmė – našaus darbo pagrindas. Perdaug aš kartais jiems leidžiu. Reikia vengti konfliktų: jei matyti, kad gali susidaryti konfliktinė situacija, jumoru ar kitomis priemonėmis pasistengti jos išvengti. Blogi santykiai su mokiniais labai atsiliepia žinių įsisavinimui. Gera nuotaika – vienas iš sėkmingo darbo laidų.

  Mažai dėmesio skiriu savo klasei. Kuo greičiau reikia pasiekti glaudesnių kontaktų, kad visi rūpesčiai, džiaugsmai ir nesėkmės pasidarytų bendri. Tai, mano nuomone, kolektyvo formavimo reagentas.

  Ar ne nuobodu? Nėra kada nuobodulio pajusti. Aplankau atvykstančius teatrus, koncertus, nueinam į geresnius filmus. Ateinantį sekmadienį važiuojam į Vilnių, į „Auksinio rudens“ koncertą.

   Vakar pas mokyklos direktorių šventėm jų vedybinio gyvenimo dvidešimtmetį. Gerokai viršijau savo normą. Laimei, kad laiku susipratau išeiti. Perdaug jau dažnai prarandi savo brūkšnelį, mielasis. Reikia būti atsargesniam. Palaipsniui nužmogėti labai lengva, ir tos pačios aplinkos atžvilgiu tai pastebėti ne taip jau lengva. Kur kas sunkiau išlikti žmogum visur ir visada, visokiomis aplinkybėmis. Daugiau savikontrolės ir savikritikos!

 

Comment on this post

Pamela Bucks 01/10/2020 00:00

Aš sugebėjau su savo vyru pasitelkti rašybos gydytoją dr. Ajayi, kai sužinojau, kad jį žavi kita moteris, aš buvau labai laiminga, kad susisiekiau su rašybos atstovu, nes jis yra priežastis, dėl kurios galėjau laimėti savo vyrą. ir dabar gyvename ramybėje. Kreipkitės į dr. Ajayi už visą jūsų rašybos darbą, jis padėjo man susigrąžinti savo vyrą. Manau, kad jis padės jums tai, kas jus vargina. Paštas: drajayi1990@gmail.com arba „whatsapp“: +2347084887094.

About this blog

Prisiminimų puslapiai "Žeme skrydžio, klaidų ir svajonių, Tu tokia artima ir sava, Nuvilnijus kalneliais ir kloniais, Tu - skambėt nenustojus daina!" Ištikimiausius skaitytojus taip pat kvieciu apsilankyti svetaineje "Rugpjucio aidas (Echo of August)"