" />
Overblog
Edit post Follow this blog Administration + Create my blog

Prisiminimų puslapiai "Žeme skrydžio, klaidų ir svajonių, Tu tokia artima ir sava, Nuvilnijus kalneliais ir kloniais, Tu - skambėt nenustojus daina!" Ištikimiausius skaitytojus taip pat kvieciu apsilankyti svetaineje "Rugpjucio aidas (Echo of August)"

14 Dec

Žvelgti iš aukščiau

Published by Adomas Alksnis  - Categories:  #zvelgti, #auksciau, #Vilnius, #Obeliai

 

1984.12.21., penktadienis, Vilnius

   

   Išeidamas iš „Planetos“ kino teatro po filmo „Moteris ir keturi jos vyrai“, pasijutau vėl tuo pačiu studenčioku, kuris, taip pat vienas ir išvargęs, slegiamas sunkaus žieminio palto ir kailinės kepurės, išeidamas iš salės, žvelgdavo į žiūrovų veidus, ieškodamas, nors tokiu būdu, žmogiško ryšio ir šilumos. Vėl sėdžiu bendrabučio (šį kartą Aukštosios partinės mokyklos) lovoje ir vėl, naudodamasis proga, kad nėra dar kambario draugo, rašau, nors ir žinau, kad gal geriau būtų per šį laiką nuveikti ką nors naudingesnio, pvz. ką nors perskaityti, sužinoti, bet labai knieti pasikalbėti pagaliau atvirai su pačiu savimi, nes juntu, kad vis dažniau stengiuosi išvengti šio pokalbio, nusukdamas akis į šalį.

   Taigi, mokausi Marksizmo-leninizmo universiteto prie LKP CK, neakivaizdiniame skyriuje. Mokslai tie nelabai prie širdies, kaip ir Romui Kasparui, su kuriuo kartu sėdime per paskaitas, bet suprantu, kad reikia šių žinių, reikia teisingiau, giliau suprasti partijos politiką, strategiją ir taktiką, norint būti pakenčiamu partinės organizacijos sekretoriumi. Reikia pažvelgti į viską iš aukščiau, aprėpti viską vienu žvilgsniu, tada aiškiai pamatysi ir savo vietą gyvenime. Jei Partija manim patikėjo, aš nė už ką jos neapvilsiu, stengsiuosi kaip galima geriau atlikti savo pareigą.

   Patinka mokslo draugai: kultūringi, drausmingi, atidūs. Patinka ir kambario draugas anykštėnas, Užuežerių aštuonmetės mokyklos direktorius Antanas. Vakare susitikę dalinamės dienos įspūdžiais, pasakojam vienas kitam apie matytus spektaklis, filmus, juokiamės. O kaip seniai (turbūt, nuo vasaros) neteko juoktis, ką ten juoktis, ir pasikalbėti ne tarnybiškai, galima sakyti, nuo to laiko neteko.

   Bet nereikia tiek daug apie save, to užteko studijų metais. Reikia galvoti apie mokinius, apie mokytojų kolektyvą, susenusį, irzlų, jau aptingusį nuo senatvės, kuriam reikia padėti, nes jis tavim tiki. Reikia galvoti apie savo auklėtinius, kaip jiems daugiau padėti. O jie tokie nedrąsūs ir drausmingi, kad tu kartais net juos pamiršti. Reikia galvoti apie fiziką, kaip ją įdomiau ir naudingiau mokiniams pateikti.

   Mačiau puikų švedų režisieriaus Bergmano filmą „Žemuogių pievelė“ (1957 m.). Sukrėtė. Kaip maža tokių kūrinių kitų filmų jūroje! Turbūt, tokia gyvenimo dialektika, pasakytų filosofijos dėstytojas Kazlauskas, kad brangenybės sunkiai sukuriamos ir sunkiai surandamos, kad tai, kas tikra, yra giliai ir ne taip lengvai jas bematome po šiuolaikinio gyvenimo, skuboto, standartinio, kaukėmis.

   Vėl žiūrėjau „Jasoną“ naujajame Jaunimo teatre. Viskas kaip ir tada, kai žiūrėjome jį su jūsų klase, Sauliau, juk taip? O gal aš suklydau, bet tu labai panašus į Jasoną. Ir Tadas panašus. Gražios jūsų sielos, berniūkščiai!

Programa minimum:

1. Naujametinė programėlė

2. Pranešimas fizikos mokytojų metodiniam užsiėmimui

3. Įspūdžiai iš kelionės po Kaukazą

Comment on this post

Pamela Bucks 01/09/2020 23:59

Aš sugebėjau su savo vyru pasitelkti rašybos gydytoją dr. Ajayi, kai sužinojau, kad jį žavi kita moteris, aš buvau labai laiminga, kad susisiekiau su rašybos atstovu, nes jis yra priežastis, dėl kurios galėjau laimėti savo vyrą. ir dabar gyvename ramybėje. Kreipkitės į dr. Ajayi už visą jūsų rašybos darbą, jis padėjo man susigrąžinti savo vyrą. Manau, kad jis padės jums tai, kas jus vargina. Paštas: drajayi1990@gmail.com arba „whatsapp“: +2347084887094.

About this blog

Prisiminimų puslapiai "Žeme skrydžio, klaidų ir svajonių, Tu tokia artima ir sava, Nuvilnijus kalneliais ir kloniais, Tu - skambėt nenustojus daina!" Ištikimiausius skaitytojus taip pat kvieciu apsilankyti svetaineje "Rugpjucio aidas (Echo of August)"